On-line vedení

Pro koho je to vhodné

Tréninkové vedění je vhodné pro všechny vytrvalostní sportovce, především cyklisty, ale i běžce a triatlety. Díky komunikaci po internetu je nenáročné na čas a další náklady při zachování osobního přístupu. Službu využijí jak výkonní, tak i čistě hobby sportovci a závodníci. Vůbec nemusíte být profesionál, naprosto většinu mých klientů tvoří běžní, normálním životem žijící lidé.

Jak to funguje?

Budete mít svůj vlastní plánovací účet na mém webu, přes který jde většina komunikace. Plán stavím v první řadě na základě Vašich časových dispozic – trénink se musí přizpůsobit Vašim časovým možnostem, nikoliv naopak. Na účtu najdete jednoduchý komunikační chat, přes který povedeme průběžný dialog, dotazy kontroluji nejméně 1x denně večer, minimálně Út až Čt i častěji během dne. Tam se můžete ptát na vše, co potřebujete, včetně případných změn v již udělaném plánu. 

Plánuji vždy ve čtyřtýdenních cyklech, to ale neznamená, že plán neupravím, pokud si to situace nevyžádá. Úpravy plánu ani počet dotazů nijak neomezuji. Každý plán je zaručeně „ruční práce“ i když základní vzorec střídání tréninků v něm vždycky najdete. Každé čtyři týdny bude ale určitě trochu jiný.

Komunikace je založena na principu „on demand“, tedy pište, kdykoliv něco potřebujete nebo máte pocit, že se děje něco špatně. Pokud nepíšete, předpokládám, že nic nepotřebujete a všechno jde podle plánu.

Analýzu záznamů z tréninku nedělám automaticky, není ale problém mi poslat odkaz na záznam na některém z příslušných webů, kdykoliv budete mít pocit, že bych měl záznam vidět. Můžete si také založit účet a deník na mytreneek.cz, není nijak vázaný na mé služby a zůstane vám i po ukončení „kontraktu“.

Tréninkový systém mám založený na tepové frekvenci a kadenci (budete tedy potřebovat nějakou formou určený práh nebo prahy), trénink podle výkonu podle mého názoru generuje pro závodníka a případně i trenéra mnoho práce a vysedávání u kompu navíc a přináší více rizik a potíží než reálného užitku. Pokud byste ale chtěl, není problém k některým motivům přidat i příslušné výkonové parametry, předpokládá to od Vás ale znalost práce s kritickými výkony.

Co budete potřebovat?

  • vyšetření prahů, ideálně ne starší tří let (laktátovou křivku, MOXY test nebo spiroergo) Můžete se objednat třeba na BeBalanced.cz
  • sporttester (vůbec nemusí být drahý) a cyklisté ještě měření kadence šlapání
  • optimálně alespoň 6 (běžci) či 8 (cyklisté) hodin týdně na trénink
  • Chuť trénovat podle pravidelného plánu, nikoliv podle chuti, počasí a okamžitého nápadu 🙂 

Kolik to bude stát?

Cena za měsíc tréninkového vedení v režimu on-line je 900,-