Zátěžové MOXY vyšetření

MOXY vyšetření
MOXY vyšetření

Co získáte?

  • Základní hodnoty tepové frekvence a výkonu pro nastavení Vašeho tréninku (odpovídají aerobnímu a anaerobnímu prahu laktátové křivky
  • Tepové a wattové zóny pro cílený vytrvalostní trénink
  • Posouzení kvality a rezerv metabolismu kyslíku ve svalech
  • Doporučení pro další Vaši výkonnost rozvíjející trénink

MOXY zátěžová křivka


MOXY zátěžové vyšetření je vyšetření podobné vyšetření laktátové křivky. Zásadní rozdíl spočívá v principu stanovení míry deficitu kyslíku ve tkáních. Zatím co u laktátové křivky “kyslíkový dluh” stanovujeme pomocí analýzy krve, invazivně a jednorázově odebrané prstu nebo ucha, při MOXY vyšetření nepřetržitě a hlavně neinvazivně a bez bolesti sledujeme množství kyslíku ve svalu a kvalitu prokrvení pracující svalové hmoty. Výsledkem jsou potom nejen body a zóny odpovídající vyšetření laktátu, ale i kvalitativní zhodnocení aerobních vytrvaleckých schopností svalu.


MOXY – sledujte okysličení vašich svalů během zátěže


MOXY je zařízení, které je schopné určit úroveň okysličení pracujícího svalu. Je to přístroj, který využívá metody infračervené spektroskopie k neinvazivnímu měření procenta hemoglobinu transportujícího kyslík v kapilárním řečišti svalové tkáně. Přesné určení saturace svalu kyslíkem (SmO2), které je díky Moxy možné sledovat v reálném čase, je zásadní pro zefektivnění fyzické přípravy sportovce.


MOXY pomáhá zjistit a nastavit optimální tréninkové zóny a zprostředkovává jeho uživateli zpětnou vazbu, která poskytuje informaci o případných limitech jeho fyziologických systémů. Moxy nabízí možnost širokého využití od vytrvalostních sportů jako je cyklistika nebo plavání přes acyklické, většinou týmové sporty jako fotbal a hokej až po individuální silový trénink. Hlavní výhodou Moxy je možnost diagnostiky přímo v terénu ve specifických podmínkách daného sportu.


MOXY měří poměr mezi koncentrací oxyhemoglobinu a koncentrací celkového množství hemoglobinu ve svalu a výsledek vyjadřuje jako procento saturace kyslíkem (SmO2). SmO2 může být považováno za ukazatel rovnováhy mezi dodávkou a poptávkou po kyslíku ve svalu. Moxy kromě parametru SmO2 měří také celkový hemoglobin (tHb). Tato proměnná je indikací průtoku krve svalem. Z hodnot tHb můžeme usuzovat na stav a případné limitace kardiovaskulárního systému lidského organismu při zátěži. V posilovacím tréninku nám hodnota tHb napomáhá při nastavování optimální intenzity svalového stahu


Vyšetřujeme na Wattbike:


Wattbike je unikátní indoorový ergometr, který přináší realistický pocit z jízdy totožný s jízdou na běžném kole. Je to nástroj pro trénink s okamžitou zpětnou vazbou.
Reálný pocit z jízdy jako na klasickém silničním kole je vytvořen unikátní konstrukcí vzduchové brzdy spojené se setrvačníkem. Základem konstrukce je třicetikilový rám z oceli s řadou variabilních součástí, tak aby dokázal svému uživateli připravit identickou pozici, jako na kole. To se týká nejen výšky a předozadní pozice sedla, ale stejně nastavitelná jsou i řídítka. Ta jsou navíc propojena s hrazdou a volitelnými triatlonovými opěrkami. Velmi důležitou součástí je „mozek“ tohoto stroje, Wattbike Performance Computer spojený s tenzometrickým senzorem výkonu umístěným u středu na řetězu, umožňujícím přesné měření výkonu. Počítač trvale snímá 40 parametrů ve frekvenci 100x za sekundu a umožňuje velmi detailní analýzu výkonu včetně známého Polar View , který graficky znázorňuje, zda šlapete efektivně.

Alternativou pro běžce či triatlety je možnost absolvovat test na běžeckém pásu.

Aktuální cenu za vyšetření najdete a objednat se můžete na www.bebalanced.cz